Пробне завдання


«Наука и искусство так же тесно связаны между собой, как легкие и сердце»
Л. М. Толстой

Фізика для літератури, особливо для фантастичної, відіграє особливу роль. Людство не мислить своє майбутнє без підкорення космосу, без подорожі в часі і просторі, без думаючих машин. Починаючи з народного фольклору і до наших днів, література веде нас за собою. Це і одвічна мрія про чоботи-скороходи, про килим-літак, про чудо-піч і  багато іншого. І ми вже не дивуємося всьому цьому - це наша реальність. А романи Жуля Верна і Герберта Уеллса?  Як зізнаються автори багатьох фізичних відкриттів і технічних винаходів саме мрія дитинства, подарована казками і фантастичною літературою, рухала ними. Саме завдяки цій літературі вдається більш повно і більш конкретно розкривати суть багатьох начебто на перший погляд звичайних явищ.
Але, читаючи літературні твори, ми не завжди замислюємося про фізичні явища, з якими зустрічаємося в тексті. Я хочу звернути вашу увагу лише на одне з таких явищ, розглянутих у двох різних творах.
Л. Керрол. Аліса в Задзеркаллі  «Стоило коню остановиться … как Рыцарь тут же летел вперед. А когда конь снова трогался с места … Рыцарь тот час же падал назад»

А.П. Гайдар. Чук і Гек  «Весело взвизгнув, Чук и Гек вскочили, но сани дернули, и они дружно плюхнулись в сено»


1. Про яке явище йде мова?
2. Чому хлопчики «плюхнулися в сіно»?
3. Дайте визначення даного явища.
4. Яка користь і яка шкоди від цього явища?
5. Хто з учених вперше провів досліди з вивчення даного явища?
6. Які ще закони відкрив цей вчений?
Дати відповіді на деякі питання вам допоможе відео на YouTube. Ключові слова для пошуку: Физика 7 класс. Взаимодействие тел.


Комментариев нет:

Отправить комментарий